Godišnje izvješće 2011

autor isteficar, u kategoriji "Vijesti", na dan 05/01/2012
              Naslov slike

BLOK LIGA

Početkom godine, BLOK liga sezone 2010/2011 došla je do kraja, a rezultati našeg kluba bili su i više nego zadovoljavajući s obzirom da je to svima bilo prvo iskustvo u penjačkon natjecanju. Posebno su nas oduševili naši mladi članovi od kojih se Iva Štefičar okitila zlatnom medaljom u dječjoj konkurenciji. U ženskoj konkurenciji Tanja Mravlinčić zauzela je odlično 9. Mjesto (s obzirom da je imala samo 3 nastupa od 7 kola ukupno), a Darija Putar bila je 20. u konkurenciji 25 natjecateljica. Od muških, Filip Loparić je zauzeo 10., Ivan Štefičar 23., Marko Husnjak 39., Marko Bregović 41., Tihomir Bregović 45., a Darijan Putar 48. mjesto u konkurenciji 66 natjecatelja.

OPREMANJE DVORANE

Uslijedio je period smanjenih dvoranskih aktivnosti, barem što se tiče penjanja u dvorani. Radili su se naravno drugi poslovi u dvorani kao što su:

• pranje grifova-skinuto je i oprano više od 2/3 grifova (preko 300)
  • izrada volumena (kutija) za stijenu-napravljena su i montirana 4 volumena raznih veličina
  • izrada i montaža „kampus“ ploče za trening–napravljen je kampus 2,5m x 1,25m s podesivim nagibom
  • redovito dežurstvo u dvorani

PENJANJE U PRIRODI

Penjanje se preselilo na prirodnu stijenu. Penjalo se diljem Hrvatske, ali i šire (Slovenija, Italija, Turska). A što su sve popeli, u PRIRODI, naši članovi protekle godine pogledajte klikom na njihova imena:

Tanja, Iva i Valentin su bili vani svega 3-4 izleta. Tanja ima najjači popeti smjer vani (Pukotinu 6a) i par smjerova ocjene 5b-5c na pogled. Iva ima najjaču ocjenu popetu 5c i par slabijih ocjena na pogled, dok Valentin koji ima tek 8g. penje ocjene više od 5a na top rope a sve 4ke penje na postavljanje (za sad). Marko Veseljak još ima tremu od penjanja u prirodi tako da on više voli penjati u dvorani na boulder stijeni. A kakav će biti 2012. to ćemo vidjeti na PH u Boulderu.

PRISUSTVO NA MANIFESTACIJAM

U 6. mjesecu održana je manifestacija „Lepoglavski dani“ . Sudjelovali smo sa postavljenim štandom ispred „Doma kulture“ (TKIC-a). Tu su posjetitelji mogli vidjeti promotivne materijale kluba i okušati se u penjanju na umjetnoj stijeni u TKIC-u uz stručni nadzor iskusnih članova kluba.

GODIŠNJICA DVORANE

14.08.2011. Proslavili smo godišnjicu otvorenja penjačke dvorane u Lepoglavi. Organizirali smo BOULDER natjecanje na kojem se okupilo ukupno 23 natjecatelja i natjecateljice, uglavnom iz Varaždinskog i Zagrebačkih klubova. Svojim prisustvom ugodno nas je iznenadila gošća iz Slovenije, Slovenska reprezentativka Mateja Hohkraut (koja je uvjerljivo pobijedila u ženskoj kategoriji). Nakon takmičenja organizirali smo prigodno druženje u prostorima TKIC-a (tavan) kojem su se odazvali kako takmičari tako i ostali uzvanici i za koje smo dobili velike pohvale.

PRVENSTVO HRVATSKE U BOULDERU

Dolaskom jeseni i zime, opet smo se preselili u dvoranu. Naši mladi članovi su u međuvremenu dosta napredovali pa smo troje njih odlučili povesti na PH u BOULDER-u, što se pokazalo kao odličan potez. Tanja Mravlinčić je u konkurenciji starijih kadetkinja osvojila broncu, Iva Štefičar je u konkurenciji kadetkinja zauzela 4. Mjesto, a Valentin Mravlinčić u konkurenciji cicibana 8. mjesto. S obzirom da je to njima bilo prvo veće natjecanje, rezultati su bili više nego dobri. Pokazalo se da su dobro trenirali i puno napredovali.

PRVENSTVO HRVATSKE U TEŽINSKOM

12. mjesec bio je rezerviran za naše mlade članove, točnije za PH u težinskom penjanju što nam je bio i zadnji zacrtani cilj u 2011.g. Prijavili smo već „iskušanu“ ekipu : Tanja Mravlinčić, Iva Štefičar i Valentin Mravlinčić. Od preko 70 prijavljenih natjecatelja , naša ekipa natjecala se u 3 kategorije. Rezultati su opet bili više nego dobri, s obzirom da treniraju tek nešto više od godinu dana. Tako je Tanja zauzela 5. mjesto u kategoriji starijih kadeta, Valentin je bio 8. u kategoriji cicibana, a Iva Štefičar se okitila srebrom (2. mjesto u kategoriji kadetkinja). I tako smo osvojili drugo postolje u sezoni 2011.

Od dva velika natjecanja, sa oba smo se vratili s medaljom. Tako da smo prošlu natjecateljsku godinu završili i više nego zadovoljni, a najviše veseli činjenica da su „zalihe potencijala“ dosta veće od pokazanih rezultata pa nije neskromno očekivati još bolje rezultate u 2012.g.

OSTALO

Tijekom cijele godine radilo se na promidžbi kluba, održavanju WEB stranice i pisanju članaka za medije. Održane su dvije prezentacije u OŠ Lepoglava i OŠ Bednja s ciljem informiranja djece o sportskom penjanju i aktivnostima kluba. Sve to rezultiralo je povećanjem interesa djece za sportsko penjanje te povećanjem broja posjetitelja „Penjačkom centru“ Lepoglava. Tako da je ostvaren još jedan od ciljeva u 2011., a to je povećanje broja članova, pogotovo onih s potencijalom za natjecanja.