BLOK sezona 2019 - 4. kolo - Fothia - FINALE

autor isteficar, u kategorijama "", na dan 21/03/2019
Naslov slike
I nakon 10 godina postojanja BLOK lige, još uvjek padaju rekordi u broju natjecatelja. Tako je ove subote nastupilo ukuno 132 penjača i penjačica (iz Zagreba i SZ dijela Hrvatske te iz susjedne Slovenije). podjeljenih u 6 kategorija:
- Rekreativci - M i Ž
- Hobby - M
- Masters - za penjače i penjačice sa 40+ godina (nova kategorija na BLOKu)
- PRO - M i Ž

Za natjecanje su domaćini SPK "Fothia" pripremili preko 50 kvalifikacijskih smjerova, a za finaliste (PRO - M i Ž, te Hobby - M) još po 3 smjera za svaku kategoriju. Postavljačima sve pohvale za ODLIČNE smjerove.

- Tihomir Bregović.......HOBBY - muški.... 28. mjesto

Kvalifikacije su trajale puna 4 sata, a nakon kvalifikacija imali smo 2 finalista iz našeg kluba.
Valentin Mravlinčić (kao 3. u HOBBY kategoriji) i Ivan Štefičar (kao 5. u HOBBY kategoriji).
Naslov slike Naslov slike
Nakon 3 finalna smjera, Valentin je zadržao 3. mjesto, a Ivan se popeo za mjesto više pa završio na 4. mjestu.

Vrlo zanimljiva je bila i nova MASTERS kategorija (nastupilo je čak 18 penjača), a Ivan Štefičar osvojio je odlično 2. mjesto (bolji je bio jedino višestruki prvak Hrvatske Marko Rožman iz ZGa).

Na BLOK ligi je ove jubilarne 10. sezone nastupilo ukupno čak 180 penjača i penjačica (što je također najveći broj do sad).
Nakon 4 kola naš Valentin zauzeo je izvrsno 2. mjesto u ukupnom poretku HOBBY kategorije.
Naši ostali natjecatelji ostvarili su sljedeće plasmane u UKUPNOM PORETKU:
- Tanja Mravlinčić........PRO - žene.......... 22. mjesto (sa samo 1 nastupom ove sezone)
- Marko Veseljak.........HOBBY - muški.... 8. mjesto
- Ivan Štefičar..............HOBBY - muški.... 9. mjesto (sa samo 2 nastupa ove sezone)
- Domagoj Pajtak........HOBBY - muški... 10. mjesto
- Tihomir Bregović.......HOBBY - muški... 19. mjesto

REZULTATI - 4. kolo

REZULTATI - BLOK 2019 - UKUPNO

Svaka pohvala organizatorima BLOKa (Braća Levatić Perica i Jurica), a opsebno generalnom sponzoru "BIM Sport" iz Varaždina (trgovina planinarskom, penjačkom, speleo opremom i zastunik za PETZL robnu marku za Hrvatsku) koji je osigurao nagradni fond od oko 50.000,00kn.

Sljedeće natjecanje je 23. i 24.03.2019. - Prvenstvo Hrvatske u disciplini BOULDER, također u Zagrebu u "Fothiji".