XVII. MEĐUNARODNI SUSRET PENJAČA PAKLENICA 2016.


autor isteficar, u kategoriji "Natjecanja", na dan 03/05/2016
SVI nagrađeni na Penjačkom maratonu 2016.

Pošto je ove godine 1. maj "padao" u nedjelju, a prognoza za nedjelju preloša, sva penjačka natjecanja održana su u subotu (30.04.2016)

Prvi su s natjecanjem počeli "maratonci". Naime penjački maraton "Paklenica from dawn to dusk Paklenica 2016." počeo je u 7:00, a na tom natjecanju je nastupilo nekoliko naših članova.

U penjačkom maratonu penjači i penjačice su trebali u 12 sati penjanja (od 07:00 do 19:00) popeti što više smjerova, a osim količine bodovala se i težina smjera.

Natjecatelji i natjecateljice su bili podjeljeni u tri kategorije:
  • muški parovi
  • ženski parovi
  • mješoviti parovi
Nagrađeni MUŠKI parovi na Penjačkom maratonu 2016.
U kategoriji muških parova nastupio je ukupno 8 parova.
Od naših članova natjecao se Ivan Štefičar u paru s Marjanom Lonjakom (PK Vertikal), popeli su ukupno 58 smjerova (29 svaki), a osvojili su odlično 2. mjesto.

U istoj kategoriji nastupio je i Filip Loparić u paru s Lukom Sironjićem (SPK Rirock), popeli su ukupno 48 smjerova (24 svaki) te zauzeli 5. mjesto

MUŠKI PAROVI
1. Dalibor Plašćar/Siniša Alavanja HR 2120
2. Marjan Lonjak /Ivan Štefičar HR 1240
3. Emil Mucko/Marko Žapčić HR 1220
4. Vladimir Miketa/Hrvoje Grancarić HR 1060
5. Filip Loparić/Luka Sironić HR 940
6. Božidar Hrovat/Krunoslav Tomorad HR 850
7. Mateo Peroš/Karlo Iglić HR 280
8. Rafael Vadillo Lozano/Miguel Velasco Vadillo ESP 120

Nagrađeni MJEŠOVITI parovi na Penjačkom maratonu 2016.
U kategoriji mješovitih parova natjecalo se 6 parova.
Ivan Vitez i Saša Borko su , doslovno "pomevši konkurenciju",
uvjerljivo osvojili 1. mjesto.
Drugoplasirani su zaostali za njima skoro 800 bodova.


MJEŠOVITI PAROVI
1. Ivan Vitez/Saša Borko HR 1840
2. Laia Baños Peiro/Victor Sans Monico ESP 1050
3. Estefania Barreda Querol/Daniel Celma Verge ESP 1010
4. Luka Trumbić/Iva Dobravc HR 395
5. Vanja Ilisić/Božidar Kelin HR 360
6. Ante Tomić/Marina Panđa HR 30

Rezultati SVIH KATEGORIJA

Osim toga, održana su još dva penjačka natjecanja:

BWSC (Big Wall Speed Climbing) "Millet Rise Up Speed Climbing"

Dvije kategorije:
  • muški navez
  • ženski navez
Rezultati

Dječje brzinsko natjecanje "Kid's speed"

Dvije kategorije:
  • Mlađi (2005 i mlađi)
  • Stariji (2004-2002)
Rezultati

Komentari


Nema komentara.

Dodaj komentar


Vaše ime:
Vaš komentar: